حلقه توالت فرنگی یا نشیمنگاه توالت فرنگی چیست و چگونه از آن استفاده می شود؟

حلقه توالت فرنگی

صندلی توالت یک واحد لولایی متشکل از یک صندلی حلقه ای یا بیضی شکل و معمولاً یک درب است که بر روی کاسه توالت مورد استفاده در حالت نشسته (برخلاف توالت اسکوات) پیچ می شود. این صندلی می تواند برای یک توالت فرنگی یا یک توالت صندلی باشد. صندلی توالت از خود صندلی یا نشیمنگاه متحرک تشکیل شده است که ممکن است برای نشستن کاربر کانتور شده باشد، و درپوشی که در صورت عدم استفاده توالت را می پوشاند بر روی آن قرار می گیرد.

در این نوشته می خوانیم

1. استفاده از حلقه توالت فرنگی
2 مدل های مختلف
2.1 باز کردن صندلی توالت فرنگی از جلو
2.2 طراحی مدرن، ادغام الکترونیکی و عملکرد دیجیتال توالت فرنگی
2.2.1 قابلیت آهسته بسته شدن درب توالت فرنگی
2.2.2 گرم شدن
2.3 توالت بدون صندلی
3 تولید کنندگان و نحوه خرید
4 جامعه و فرهنگ استفاده از حلقه توالت فرنگی
4.1 طنز –
5 همچنین ببینید
6 مراجع
7 پیوندهای خارجی

استفاده

یک حلقه توالت فرنگی در وضعیت عمودی

صندلی های توالت فرنگی یا درپوش توالت فرنگی اغلب دارای درب هستند. این درب اغلب باز می ماند. صندلی توالت و درب توالت ممکن است زمانی که توالت استفاده نمی شود در یک موقعیت بسته نگه داشته شود، بنابراین حداقل باید درب آن را قبل از استفاده بالا ببرید. می توان آن را برای جلوگیری از افتادن اقلام کوچک به داخل، برای کاهش بو، برای اهداف زیبایی شناختی یا ایجاد یک صندلی در اتاق توالت بست. برخی از مطالعات نشان می دهد که بستن درب از پخش شدن ذرات معلق در هوای توالت ممکن است منبع انتقال بیماری باشد، جلوگیری می کند.

بسته به جنسیت کاربر و نوع استفاده (ادرار یا مدفوع)، خود صندلی یا حلقه توالت فرنگی ممکن است بالا یا پایین بماند. این موضوع که آیا صندلی و درب باید پس از استفاده در حالت بسته قرار گیرند، موضوعی دائمی برای بحث و طنز سبک است، با این استدلال که معمولاً گذاشتن صندلی توالت برای مردان کارآمدتر است. در حالی که گذاشتن آن برای زنان بیشتر مورد توجه است. به نظر می‌رسد «پاسخ صحیح» به عواملی از مکان توالت (عمومی یا خصوصی)، جمعیت کاربران (مثلاً یک خانه صمیمی) و یا ارزش‌های شخصی یا خانوادگی، نظرات، ترجیحات، توافقات و عادات بهداشتی بستگی دارد.

بیشتر بخوانید:  شیرآلات پایه بلند
مدل های صندلی توالت فرنگی
مدل های صندلی توالت فرنگی

مدل های مخلتف حلقه توالت فرنگی

صندلی های توالت در طیف وسیعی از سبک ها و رنگ های مختلف تولید می شوند و مطابق با سبک خود با توالت ست شوند. آنها معمولاً متناسب با شکل کاسه توالت ساخته می شوند: دو نمونه از آن کاسه دراز و کاسه معمولی یا گرد است. برخی از صندلی های توالت دارای لولاهایی هستند که به آرامی بسته می شوند تا با جلوگیری از برخورد آنها به کاسه، صدا را کاهش دهند.

برخی از حلقه های توالت فرنگی از انواع مختلفی از مواد چوبی مانند بلوط یا گردو ساخته شده اند و برخی دیگر برای راحتی بیشتر نرم ساخته شده اند. صندلی هایی با طرح های چند رنگ چاپ شده، مانند گل یا کاغذ روزنامه مد بوده اند. طرح‌های دیگر از پلاستیک شفاف ساخته شده‌اند که اقلام تزئینی کوچکی مانند صدف‌ها یا سکه‌ها را در خود جای داده اند. قیمت صندلی توالت کاملاً متفاوت و به جنس و نوع مواد کاربردی بستگی دارند.

روکش‌های پارچه‌ای تزئینی برای درب صندلی توالت فرنگی هم طرفداران خود را دارند. طرفداران ادعا می‌کنند که اجازه می‌دهند از توالت به‌عنوان صندلی راحت‌تر استفاده شود و راه دیگری برای تزئین حمام ارائه می کند، در حالی که منتقدان آن را به عنوان یک مشکل بهداشتی می‌دانند که کار غیرضروری ایجاد می‌کند.

برخی از توالت‌های فلزی، مانند آنهایی که در بسیاری از زندان‌ها و مکان های عمومی وجود دارند، صندلی‌های توالت داخلی دارند که نمی‌توان آن‌ها را جدا کرد، به طوری که زندانی نمی‌تواند آن را به یک سلاح، سپر یا ابزار فرار تبدیل کند.

بیشتر بخوانید:  با انواع توالت فرنگی و نحوه استفاده از آنها آشنا شوید

صندلی توالت جلو باز

صندلی توالت جلو باز، با اعلان‌هایی که به کاربران دستور می‌دهد زباله‌ها را در توالت نریزند و صندلی توالت را برای کاربر بعدی تمیز نگه دارند. بخش 409.2.2 اتحادیه بین‌المللی لوله‌کشی یکنواخت مقامات رسمی لوله‌کشی و مکانیک، ایجاب می‌کند که «همه صندلی‌های توالت فرنگی، به استثنای آن‌هایی که در واحدهای مسکونی یا برای استفاده خصوصی هستند، باید از نوع جلو باز باشند».

هدف از طراحی این صندلی جلوگیری از تماس دستگاه تناسلی با صندلی است. همچنین قسمتی از صندلی را که ممکن است با ادرار آلوده باشد حذف می کند و پاک کردن را راحت تر می کند.

طراحی مدرن، ادغام الکترونیکی و عملکرد دیجیتال توالت فرنگی

آهسته بسته شدن درب توالت فرنگی
صندلی هایی که به آرامی بسته می شوند از لولاهای مخصوص برای جلوگیری از به هم خوردن صندلی استفاده می کنند. لولاهای ویژه مقاومت ایجاد می کنند و به صندلی اجازه می دهند به آرامی پایین بیایند. یا در توالت های جدید این امر توسط درب مکانیکی و بصورت برقی انجام می شود.

گرم شدن
صندلی‌های توالت با فناوری پیشرفته دارای ویژگی‌های زیادی هستند، از جمله صندلی گرم‌کن، بیده و خشک‌کن.

صندلی‌های با فناوری پیشرفته در ژاپن رایج‌تر هستند، جایی که صندلی‌هایی با قیمت‌های یکپارچه در اصطلاح عامیانه به نام واشلت (اجازه شستشو) نامیده می‌شوند. صندلی های توالت گرم شونده برقی از دهه 1970 در ژاپن رایج شده است. صندلی توالت گاهی اوقات به عنوان یک بخاری فضا عمل می‌کند. بیدهای یکپارچه مربوط به حدود سال 1980 هستند و از آن زمان در ژاپن بسیار محبوب شده اند و در اکثر کشورهای توسعه یافته دیگر رایج تر می شوند.

بیشتر بخوانید:  بهترین مارک وان جکوزی

صندلی‌های آب گرم [نیازمند منبع] در خانه‌های سلطنتی در بریتانیا در قرن بیستم استفاده می‌شد. اولین صندلی توالت با گرمایش الکتریکی توسط سیریل رجینالد کلیتون در St Leonard’s on Sea در ساسکس ساخته شد.

اولین مدل از این نوع توالت های مدرن از فایبرگلاس ساخته شده بود که یک عنصر گرم کننده در درب آن توسط یک سوئیچ جیوه ای فعال می شد که وقتی درب آن پایین بود، صندلی را گرم می کرد. بهبودهای بعدی انجام شد، این بار برای یک مدل خوشبو کننده با فن یکپارچه به فروش رسید. در میان کاربران اولیه استفاده از این توالت فرنگی ها راننده مسابقه استرلینگ ماس بود. با اجازه رجینالد کلایتون، صندلی با گرمکن الکتریکی توسط شرکت ژاپنی ماتسوشیتا توسعه داده شد. در سال 1993، مت دی روبرتو از Worcester، ماساچوست، صندلی توالت روکش دار یا همان حلقه توالت را اختراع کرد که مد اوایل دهه 1990 بود.

توالت بدون صندلی
توالت بدون صندلی، صندلی توالت ندارد. ممکن است تمیزتر و راحت‌تر از صندلی‌های توالت تمیز شود، در حالی که لبه‌های محکم و ساختاری محکم کاسه توالت چینی هنوز امکان نشستن را می‌دهد.

تولید کننده گان صندلی توالت فرنگی

از جمله تولید کننده گان این محصول در ایران می توان به کمپانی هایی مثل گلسار، چینی کرد و مروارید اشاره کرد.

 

طنز

بد نیست بدانید که استفاده از صندلی توالت یا حلقه توالت در یک شو تلویزیونی فردی بود که پس از انفجار با صندلی توالت دور گردنش از اتاق توالت بیرون می آید. در نمایش تلویزیونی Dead Like Me، جورج لاس، شخصیت اصلی، هنگامی که صندلی توالت در جاذبه گرانش صفر از ایستگاه فضایی میر دوباره وارد جو می شود کشته می شود!

همچنین بخوانید

فرهنگ استفاده غربی ها از توالت فرنگی

 

منابع:

ویکی پدیا: صندلی توالت

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.