یک حوله خشک کن خوب چه ویژگی هایی را باید داشته باشد؟

ویژگی های حوله خشک کن خوب

هیچ چیز مانند یک حوله گرم و کرکی بلافاصله پس از بیرون آمدن از خشک کن نیست. به‌جای اینکه هر بار که زیر دوش می‌روید، خشک‌کن لباس‌هایتان را روشن کنید، با لوازم خانگی که هرگز نمی‌دانستید به آن نیاز دارید، ملاقات کنید: حوله خشک کن.

حوله گرم کن ها که به آن حوله خشک کن نیز می گویند، برای گرم کردن حوله ها و کمک به خشک شدن سریع حوله ها بعد از حمام عالی هستند. همچنین می‌توانید از آن‌ها برای تهیه حمام و لباس خواب گرم در شب‌های سرد زمستان استفاده کنید. و اگر وان آب گرم یا استخر آب گرم دارید، برای گرم کردن حوله‌های ساحلی عالی هستند، بنابراین مجبور نیستید در طول مسیر به خاطر شناهای آخر شب بلرزید.

حوله خشک کن علاوه بر کارایی و نقشی که در نظافت دارد در زیبایی حمام هم بی تاثیر نیست.

تاثیر استفاده از حوله خشک کن در دکوراسیون حمام
تاثیر استفاده از حوله خشک کن در دکوراسیون حمام

اکثر مردم معمولاً اجازه می‌دهند حوله‌های حمام‌شان پس از استفاده در هوا خشک شود و سپس آنها را با ماشین شستشو داده و خشک کنند. با این حال، این ممکن است سالم‌ترین روش نباشد، زیرا باکتری‌ها به دلیل رطوبت، گرما و سلول‌های پوستی که روی حوله‌ها قرار دارند، می‌توانند به سرعت روی حوله‌ها رشد کنند. هر چه حوله ها بیشتر خشک شوند، باکتری ها زمان بیشتری برای رشد دارند. می‌توانید حوله‌هایتان را بیشتر بشویید، که می‌تواند بسیار ناراحت کننده باشد، یا یک قفسه حوله گرم شده به حمام خود اضافه کنید.

 

چه حوله خشک کنی را بخریم؟

توصیه‌های زیر برای بهترین حوله‌گرم کن‌ها، طراحی، اندازه، تنظیم، ارزش، قدرت گرمایش، منبع برق و ویژگی‌های اضافی را در نظر می‌گیرند. در اینجا بهترین انتخاب برای بهترین حوله گرم کن برای حمام شما آورده شده است.

هنگام انتخاب بهترین حوله خشک کن چه نکاتی را باید در نظر گرفت:

حوله‌گرمکن‌ها انواع و اندازه‌های مختلفی دارند، بنابراین قبل از اینکه این محصول مجلل را در حمام خود نصب کنید، ویژگی‌هایی را که نیاز دارید در نظر بگیرید. سه نوع کلی حوله خشک کن وجود دارد: مدل‌های سطلی، کابینتی و قفسه‌ای هستند.
بسیاری از مدل‌ها برقی هستند، اگرچه مدل‌های هیدرونیک از طریق آب گرم لوله‌کشی حمام گرم می‌شوند. هنگام انتخاب بهترین حوله گرم کن برای نیازهای خود، سبک، اندازه، ظرفیت، مواد، نصب و ویژگی های اضافی را در نظر بگیرید.

حوله خشک کن ها از نظر مواد ساختاری

حوله گرم کن ها بسته به نوع انتخابی در مواد مختلفی موجود هستند. در بیشتر موارد، قفسه‌های حوله‌گرمکن از آلومینیوم، فولاد ضد زنگ یا فولاد ساخته می‌شوند که اغلب با روکش کروم یا روکش پودری ساخته می‌شوند.

حوله گرمکن های سطلی از مواد مقاوم در برابر حرارت ساخته شده اند و برخی با درب چوبی عرضه می شوند. حوله گرم کن های کابینتی شبیه اجاق مایکروویو هستند. آنها معمولاً یک رنگ هستند و معمولاً از فلز ساخته می شوند. برخی از گزینه‌های طراح نیز در دسترس هستند، از جمله قفسه‌های حوله ساخته شده از مس، برخی با روکش طلا و برخی با روکش مشکی.

خرید کنید: حوله خشک کن استیل و حوله خشک کن آلومینیومی در فروشگاه اینترنتی دکومکور

برخی از بهترین حوله گرمکن های دکومکور:

انواع حوله خشک کن بر اساس سیستم گرمایشی

 

برق در مقابل هیدرونیک
جذابیت حوله‌گرم‌کن این است که وقتی از حمام بیرون می‌روید، یک حوله گرم و دنج در نوک انگشتان خود داشته باشید.حوله‌گرم‌کن‌ها گرمای خود را با استفاده از سیستم الکتریکی یا هیدرونیک ( سیستم رادیاتور ) ایجاد می‌کنند.

حوله‌گرمکن‌های برقی

 انرژی بسیار کمی مصرف می‌کنند و به‌صورت پلاگین یا سیم‌کشی در دسترس هستند. مدل های دوشاخه مانند سایر لوازم خانگی به سادگی به پریز وصل می شوند و اکثر آنها دارای یک کلید روشن/خاموش با تایمر هستند. آنها را می توان به صورت دیواری یا مستقل نصب کرد و می توان آنها را در هر جایی که منبع برق وجود دارد قرار داد.
نصب بسیار ساده‌تر، اینها انتخاب محبوب‌تری برای افزودن به حمام تمام شده هستند. حوله‌گرمکن‌های سیم‌کشی شده باید در سیستم برق خانه ادغام شوند، بنابراین برای نصب آن‌ها به یک متخصص نیاز دارند.

حوله گرم کن های هیدرونیک

از آب داغ برای گرم کردن آنها استفاده می کنند. آنها به سیستم لوله کشی خانه متصل می شوند و آب از طریق میله ها عبور می کند تا گرما را فراهم کند. در بیشتر موارد، نصب گرمکن حوله‌ای هیدرونیک در طول ساخت و ساز خانه یا به عنوان بخشی از پروژه بازسازی آسان‌تر است، زیرا یک لوله‌کش باید آن را به لوله‌کشی متصل کند. قفسه های هیدرونیک همچنین بخاری های مکمل عالی برای حمام هستند.

سبک و استایل حوله خشک کن

طراحی حوله گرم کن می تواند ظاهر، عملکرد و ظرفیت آن را تحت تاثیر قرار دهد و برخی از سبک های موجود شامل سطل، کابینت و قفسه (چه به صورت مستقل و چه به صورت دیواری) هستند. هنگام انتخاب بهترین حوله خشک کن حتما در نظر داشته باشید که کدام نوع می تواند تطابق بیشتری برای حمام شما به ارمغان بیاورد.

حوله خشک کن سطلی

سطل های گرم کننده حوله شبیه به سطل های بزرگی هستند که روی زمین قرار می گیرند. یک رویه باز (معمولاً با درب) حوله، پتو و لباس را برای گرم کردن می پذیرد. وسایلی که در سطل گرمکن قرار می‌گیرند باید کاملاً خشک شوند و معمولاً مدتی طول می‌کشد تا وسایلی که داخل سطل گرمکن حوله قرار می‌گیرند به اندازه کافی گرم شوند.

بیشتر بخوانید:  وان بهتره یا جکوزی؟
حوله خشک کن سطلی
حوله خشک کن سطلی

 

 

حوله خشک کن کابینتی

یک وسیله معمولی در اسپاها و هتل ها، حوله گرم کن کابینتی هستند که روی میز یا روی زمین قرار می گیرد. آنها دارای درهای لولایی و داخلی گرم کننده عایق هستند و برخی عملکرد ضدعفونی کننده دارند. گرمکن‌های کابینتی معمولاً سریع‌ترین و یکنواخت‌ترین گرمایش را فراهم می‌کنند، زیرا حوله‌ها در داخل اتاقک داخلی گرم نگه داشته می‌شوند.

حوله خشک کن کابینتی
نمونه ای از حوله خشک کن کابینتی

 

 

حوله خشک کن قفسه ای

این نوع حوله خشک کن ها بهترین گزینه برای گرم کردن و خشک کردن حوله است، بر خلاف گرمکن های سطلی و کابینتی که فقط حوله ها را گرم می کنند. طراحی آویزان آنها جریان هوای کافی را در اطراف حوله ایجاد می کند، در حالی که گرما روند خشک شدن را سرعت می بخشد. با این حال، از آنجایی که آنها در یک محفظه بسته نیستند، ممکن است گرم شدن آنها بیشتر طول بکشد و بسته به اندازه قفسه و حوله می تواند گرمای بیشتری را جذب کند.

 

 

حوله خشک کن ایستاده

حوله‌گرمکن مستقل یک گزینه مستقل برای آویزان کردن حوله‌ها است که به راحتی قابل نصب است. اینها کمی فضای کف را اشغال می کنند اما به راحتی از اتاقی به اتاق دیگر حرکت می کنند.

حوله خشک کن ایستاده
حوله خشک کن ایستاده

 

 

حوله خشک کن دیواری

گزینه های فشرده تر  در صرفه جویی در فضا را حوله گرم کن های دیواری هستند که فقط یک قفسه گرم کننده دیواری را دارند. این قفسه‌ها نیاز به یک مرحله نصب اضافی دارند، اما هیچ فضایی را اشغال نمی‌کنند و برای حمام‌های کوچک ایده‌آل هستند. طرح گرم کن حوله ای منحنی می تواند آویزان کردن حوله ها، پتوها یا لباس ها را بر روی قفسه آسان تر کند.

بیشتر بخوانید:  معایب جکوزی خانگی که باید بدانید!
حوله خشک کن
حوله خشک کن – بررسی مقایسه و خرید بهترین حوله خشک کن های دنیا در فروشگاه اینترنتی دکومکور

نصب حوله خشک کن

هنگام انتخاب حوله گرم کن، سهولت نصب، قابل حمل بودن و سهولت استفاده را در نظر بگیرید. نصب واحدهای مستقل و دارای برق خروجی ساده ترین است. برخی ممکن است برای مونتاژ قفسه یا کابینت به چند مرحله نیاز داشته باشند، اما راه اندازی گرم کننده به آسانی وصل کردن و روشن کردن آن نیست.

نصب ممکن است بسته به منبع برق متفاوت باشد. حوله‌گرمکن‌های برقی ممکن است به پریز دیواری یا به سیستم برق خانه متصل شوند. گرمکن های برقی برای نصب نیاز به کار بیشتری دارند، اما نتیجه یکپارچه و بدون سیم روکش باید باشد.

حوله گرمکن هیدرونیک، پیچیده ترین برای نصب هستند و معمولاً به یک لوله کش حرفه ای نیاز دارد. نصب قفسه حوله هیدرونیک به دلیل چیدمان نسبتاً پیچیده آنها، که نیاز به اتصال به لوله کشی رادیاتور دارد و فرد متخصص باید برای انجام این امر در محل حضور داشته باشد.

امکانات حوله گرم کن ها

حوله‌گرمکن‌ها می‌توانند دارای ویژگی‌های مختلفی برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی و سهولت استفاده باشند. زمان گرم کردن، خروجی دما و تنظیمات توان یا دما قابل تنظیم را در نظر بگیرید.

دمای قابل تنظیم: اکثر حوله‌گرمکن‌های برقی به حداکثر دمای ایمن بین 100 تا 150 درجه فارنهایت می‌رسند. اگر می‌خواهید کنترل بیشتری داشته باشید، واحدی را با چندین تنظیمات دما در نظر بگیرید.

تایمرها و تنظیمات زمانبندی: تایمرهای ساده پس از مدت زمان معینی گرم کننده را خاموش می کنند، در حالی که تایمرهای قابل برنامه ریزی به شما امکان می دهند زمان روشن یا خاموش شدن گرم کننده را تنظیم کنید. برخی از گرمکن‌ها ممکن است کمی طول بکشد تا گرم شوند و از طریق حوله به طور یکنواخت گرم شوند، بنابراین زمان گرم شدن را در نظر بگیرید که می‌تواند از 10 دقیقه تا 30 دقیقه متغیر باشد.

قابل حمل بودن: یک گرم کننده قابل حمل و مستقل به شما امکان می دهد واحد را در اطراف خانه مطابق با نیازهای خود حرکت دهید، مانند حمام ، اتاق خواب یا حتی کنار استخر.

مزایای داشتن حوله گرم کن

با گرمکن حوله همیشه یک حوله گرم آماده خواهید داشت. حوله‌گرمکن‌ها، عملی‌تر از خشک‌کن، حوله‌ها را در چند قدمی دوش شما گرم نگه می‌دارند. این لوازم آخرین مرحله لوکس را به روتین دوش گرفتن شما، به خصوص در پاییز و زمستان اضافه می کنند. جدا از گرم نگه داشتن حوله، یک قفسه حوله گرم شده همچنین به خشک شدن سریعتر حوله ها کمک کند، که آنها را برای مدت طولانی تری تمیز نگه می دارد و بو، باکتری ها و کپک زدگی را که می تواند همراه با رطوبت باشد کاهش می دهد.

بهتر از همه، حوله خشک کن مناسب به انجام طیف وسیعی از کارها کمک می‌کند. یک گرم کن مستقل می تواند به آرامی حمام را گرم کند یا اقلام ظریف یا لباس شنا یا لباس ها و ملافه را خشک کند. برای گرم کردن دستکش‌ها، جوراب‌ها یا کت‌ها در اتاق گلخانه کمک کند. در یک اتاق لباسشویی برای خشک کردن لباس ها یا در اتاق خواب پتوها را قبل از خواب گرم تر کند. به طور خلاصه، حوله‌گرمکن به دلایل زیر یک افزودنی شایسته به خانه شما است:

  • حوله‌گرمکن می‌تواند به خشک شدن سریع‌تر ملحفه‌های حمام کمک کند و آنها را از کپک و بوی بد محافظت کند.
  • یک گرم کننده با کیفیت می تواند در اتاق لباسشویی برای وسایل ظریفی که ترجیح نمی دهید در خشک کن یا در استخر خانه برای خشک کردن مایوهای مرطوب استفاده کنید. همچنین می توانید از آن برای گرم کردن روپوش ها و ملافه ها در دمایی دلپذیر استفاده کنید.
  • استفاده از یک حوله گرم و تازه هر بار که از حمام یا حمام خارج می‌شوید، چیزی فوق‌العاده است.
بیشتر بخوانید:  بازسازی و نوسازی ساختمان

سوالات متداول درباره حوله گرم کن

حوله‌گرمکن می‌تواند روال بعد از دوش گرفتن شما را به سطح بالاتری برساند. علاوه بر دنج و گرم نگه داشتن حوله ها و سایر موارد، این وسایل جمع و جور برای اجرا مقرون به صرفه و نگهداری آسان هستند. در ادامه چند سؤال متداول وجود دارد که باید هنگام استفاده از حوله خشک کن جدید خود در نظر بگیرید.

چگونه گرمکن حوله خود را تمیز نگه دارم؟

حوله گرم کن نیاز به حداقل تعمیر و نگهداری دارد. شستشوی گهگاهی با یک پارچه مرطوب (در صورت نیاز آغشته به مواد شوینده ملایم) برای تمیز نگه داشتن گرم کننده کافی است.

برای گرمکن های سطلی یا کابینتی، پاک کردن منظم با یک پارچه نرم و خشک می تواند به کاهش تجمع رطوبت کمک کند. همچنین، طبق توصیه سازنده، سینی تخلیه را چک و خالی کنید.

بیشتر بخوانید:  آشنایی با نصب وان جکوزی

آیا گرمکن حوله گرم حمام را گرم می کند؟

در حالی که جای گرمکن را نمی گیرد، قفسه حوله گرم اغلب از میله های افقی و عمودی خود گرما ساطع می کند، به این معنی که مقداری گرمای اضافی به حمام سرد اضافه می کند. اما سطل ها یا کابینت های حوله گرم کن گرمای خود را در داخل نگه می دارند و گرمای کمتری به اتاق می دهند.

بیشتر بخوانید:  کدام نوع اتاق دوش برای شما مناسب است؟

چه چیز دیگری می توانم از حوله گرم کن استفاده کنم؟

سخن پایانی

با حوله‌گرمکن، بعد از هر حمام یا دوش گرفتن، با حوله‌های گرم دارید. حوله گرم شده حتی می تواند به خشک شدن سریعتر حوله ها کمک کند و آنها را بدون کپک و تازه نگه دارد. استفاده از حوله خشک کن ها آسان است، نگهداری آن ساده است و در حمام شما زیبا به نظر می‌رسند تا مرحله‌ای مجلل را به روال بعد از حمام اضافه کنید.

 

منبع: باب ویلا

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.