ارتفاع روشویی از کف- راهنمای اندازه گیری برای نصب روشویی

ارتفاع روشویی از کف

ارتفاع روشویی از کف به معنای مکان قرارگیری روشویی در ارتفاعی بالاتر از سطح زمین است. ابتدا تصمیم بگیرید که سینک در کجا قرار گیرد تا ارتفاع ایده آل را پیدا کنید. منبع آب موجود معمولاً این را تعیین می کند. هنگامی که در محل قرار گرفتید، در نظر بگیرید که چه وسایل دیگر و مبلمان حمام در نزدیکی شما خواهد بود. این می تواند شامل کابینت های زیر سینک، واحدهای قفسه بندی یا آینه باشد.

 ارتفاع استاندارد روشویی از کف چقدر است؟

به موضوعی مانند ارتفاع سینک باید توجه ویژه ای شود. این امر به ویژه در خانه های بزرگ با کودکان در سنین مختلف صادق است، زیرا همه افراد خانواده قد متفاوتی دارند. محاسبه اینکه در چه سطحی روشویی را به گونه ای نصب کنید که هم برای بزرگسالان راحت باشد و هم برای بچه ها مسواک زدن بدون مشکل باشد، بسیار دشوار است.

تجربه نشان می دهد که ارتفاع روشویی از کف، در موارد زیر تنظیم می شوند:

  • برای زنان – 80-92 سانتی متر؛
  • برای یک مرد – 80-102 سانتی متر.

ارتفاع استاندارد روشویی از کف بین 80 تا 85 سانتی‌متر است، اما می‌توانید آن را مطابق با اولویت خود تنظیم کنید. توصیه می کنیم برای شستن دست ها و صورت یا مسواک زدن دندان هایتان اندازه راحتی را پیدا کنید.

ارتفاع روشویی از کف

به هر حال، در مهدکودک ها به شدت استانداردهای نصب روشویی ها را رعایت می کنند که برابر با مقادیر زیر هستند:

  • برای گروه های مهد کودک – 40 سانتی متر؛
  • برای گروه های پیش دبستانی – 50 سانتی متر؛
  • برای مدرسه ابتدایی – 55-60 سانتی متر؛
  • برای دبیرستان – 65-85 سانتی متر.
بیشتر بخوانید:  بهترین رنگ کمد دیواری برای اتاق

 ارتفاع شیرآلات روشویی چقدر باید باشد؟

شیرهای دیواری باید حدود 20 سانتی متر بالای سینک قرار داده شوند تا بتوانید دست های خود را راحت بشویید. با این حال، در صورت تمایل می توانید آنها را بالاتر یا پایین تر نصب کنید.

 اندازه گیری آینه دستشویی

هنگام انتخاب موقعیت آینه حمام، از ارتفاع خود به عنوان راهنما استفاده کنید. میانگین قد همه افراد خانه را پیدا کنید و مطمئن شوید که به راحتی در بالا و پایین آینه قرار می گیرند. توصیه می کنیم پایین آینه را بالای شیرهای حوض قرار دهید تا ظاهری متقارن داشته باشید.

فاصله از کف تا آینه باید تقریباً 120-135 سانتی متر باشد، در حالی که باید در فاصله حداقل 20 سانتی متر از حوضچه قرار گیرد. اگر بالاتر تنظیم شود، زاویه دید برای ساکنان آپارتمان ناخوشایند خواهد بود. اگر پایین تر باشد، پاشش آب به طور مداوم خواهد افتاد.

بهترین برند روشویی

در مورد سایر عناصر داخلی حمام، پارامترهای توصیه شده بالا به شرح زیر است:

دستگیره حوله باید به طور مطلوب در فاصله 60 تا 70 سانتی متری از روشویی قرار گیرند. دسترسی به آن حتی با چشمان بسته نیز باید آسان باشد.

قفسه برای مسواک و ظرف صابون در حدود 30-40 سانتی متر از سینک نصب شده باشد.

و البته باید برنامه ریزی کرد، فاصله بین روشویی و توالت، حداقل باید 25 سانتی متر باشد. و از همه بهتر است که این فاصله را افزایش دهید. همین استاندارد در مورد بیده نیز صدق می کند.

برای نصب حمام، دوش یا روشویی جدید خود در ارتفاع مناسب به کمک نیاز دارید؟ برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در دکومکور تماس بگیرید.

021-26323749

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.