آشنایی با نصب وان جکوزی

کار را با قاب بندی، لوله کشی، برق و جزئیات مناسب انجام دهید.

افزودن وان جکوزی به حمام نیازمند برنامه ریزی دقیق است و به دنبال آن جزئیات نصب، که دقیقاً از دستورالعمل های ارائه شده توسط سازنده وان پیروی می کند. از آنجایی که وان های جت دار انواع مختلف و اندازه های متفاوتی دارند، برای یافتن مدلی مناسب با فضایی که در حمام دارید، وقت بگذارید.

هنگام ارزیابی انتخاب های خود، حتما به ابعاد کلی و عکس های کامل نگاه کنید. وان های جت دار سنگین تر از وان های استاندارد هستند (مخصوصاً وقتی پر از آب هستند)، بنابراین باید مطمئن شوید که چارچوب کف حمام شما، می تواند این وزن اضافی را تحمل کند. اگر در مورد نحوه برخورد با آن مطمئن نیستید، با یک پیمانکار بازسازی با تجربه تماس بگیرید.

ابتدا مراقب جزئیات لوله کشی باشید

موضوع بعدی که باید در نظر گرفت، لوله کشی است. شما به مشخصات نصب وان خود نیاز دارید زیرا لوله فاضلاب باید دقیقاً با زهکش وان مطابقت داشته باشند. اگر از پایین دسترسی داشته باشید، ساده‌ترین کار است، زیرا می‌توانید وان را تنظیم کنید و سپس لوله‌کشی را تکمیل کنید. اگر از بالا کار می کنید، باید در مورد لوله کشی بسیار دقیق باشید.

به دلیل حجم آبی که برخی وان های جکوزی می توانند در خود نگه دارند، اغلب به جای خطوط معمولی 1/2 اینچی، با خطوط تامین 3/4 اینچی لوله کشی می شوند. در حالی که این ممکن است تفاوت زیادی به نظر نرسد، یک خط 3/4 اینچی آب را دو برابر بیش از یک خط 1/2 اینچی تامین می کند.

بیشتر بخوانید:  همه چیز درباره خطر برق گرفتگی وان جکوزی

پرکننده‌های دیواری اغلب مستقیماً به اتصالات رزوه‌ای که قبل از نصب دیوارها به قاب محکم می‌شوند، نصب می‌شوند. پرکننده‌های نصب‌شده روی عرشه معمولاً بخشنده‌تر هستند، زیرا به خطوط عرضه انعطاف‌پذیر متصل هستند.

الزامات برق را در نظر بگیرید

یکی دیگر از ملاحظات هنگام نصب وان جکوزی، در نظر گرفتن منبع برق شما است. بیشتر آنها به یک پریز 15 آمپری اختصاصی برای پمپ و یک پریز 15 آمپری اختصاصی دوم برای بخاری نیاز دارند. هر دوی اینها باید از GFCI محافظت شوند. این ظروف زیر وان پنهان هستند و تنظیم مجدد GFCI دردسرساز خواهد بود. برای جلوگیری از این مشکل، می توانید پریزهای معمولی برای پمپ و بخاری نصب کنید، آنها را از طریق GFCI های جلو خالی که در دسترس تر قرار دارند یا با قطع کننده های GFCI در تابلو برق تغذیه کنید.

تمام دیوارهای باز را که مجموعه وان و عرشه با استفاده از دیوار خشک، تخته سه لا یا پشتی کاشی پنهان می کند، ببندید. این برای محدود کردن جریان هوا در دیوارها برای بهبود بهره وری انرژی خانه و کاهش سرعت گسترش شعله در صورت آتش سوزی است.

جزئیات وان  پشتیبانی متفاوت خواهد بود

برای تعیین ارتفاع کلی عرشه با ادبیات وان مشورت کنید. از این مقدار، ضخامت مواد سطح پایانی (معمولاً کاشی)، هرگونه لایه زیرین سطح پایانی مانند پشتیبان کاشی و 1/8 اینچ اضافی را برای ایجاد اتصال درزگیری کم کنید.

در جایی که عرشه با دیوارهای موجود برخورد می کند، یک دفتر کل را به آن گل میخ ها بپیچید. اطمینان حاصل کنید که بالای عرشه سطح مرده است. دستورالعمل های سازنده وان را برای اندازه دهانه در عرشه دنبال کنید (در بیشتر موارد، یک الگو به همراه وان ارائه می شود)، ضخامت تخته سه لا برای عرشه (معمولاً یک لایه از تخته سه لایی درجه بیرونی 3/4 اینچی) و فاصله گل میخ مورد نیاز برای حمایت از عرشه، هم در لبه بیرونی و هم در اطراف دهانه وان. مطمئن شوید که برای دسترسی به پمپ و بخاری حداقل یک دهانه 12×18 اینچی قاب کنید. این دسترسی اغلب به یک طاقچه یا کمد توالت مجاور باز می شود.

بیشتر بخوانید:  بتن اکسپز رنگی چه مزایایی دارد؟  

وان را در جای خود قرار دهید

هنگامی که ظرف(های) پمپ و بخاری را نصب کردید، نوبت به تنظیم وان می رسد. ایده خوبی است که در این زمان هر گونه کاشی را در بالای عرشه وان نصب کنید، اما نه روی دیواره جلویی زانو برای حفظ دسترسی در حین نصب. برای قرار دادن لبه وان به 4 تا 6 فاصله دهنده نیاز دارید. جداکننده ها باید به ضخامت کاشی به اضافه 1/8 اینچ باشند، با فرض اینکه پشتیبان کاشی روی عرشه نصب شده است – یا ضخامت کاشی به اضافه 1/8 اینچ به اضافه ضخامت پشتی در صورتی که اینطور نیست.

مجدداً، مشخصات سازنده وان را بررسی کنید. برخی از وان ها را می توان مستقیماً روی کف زیرین قرار داد، اما اکثر آنها به نوعی بستر نیاز دارند. این ممکن است، مخلوط ماسه، ملات، چسب ساختمانی یا فوم اسپری با چگالی بالا باشد. اگر از محصولی بر پایه سیمان یا گچ استفاده می کنید، آب زیادی اضافه نکنید. مهم است که مواد بستر در تماس کامل با پایه وان باقی بماند و از بین نرود.

اکنون وان را در جای خود قرار دهید و در هنگام پایین آمدن وان، زهکش را وصل کنید. در بسیاری از موارد، دستورالعمل ها می گوید که در این نقطه وان را با آب پر کنید تا از تماس کامل با مواد بستر اطمینان حاصل شود. از آنجایی که پرکننده وان هنوز وصل نمی‌شود، اکثر لوله‌کش‌ها شلنگ باغچه را از پنجره بیرون می‌اندازند یا آب را از منبع مجاور وارد می‌کنند.

پس از تنظیم وان، می توانید فینیش میت را نصب کنید. هنگامی که کاشی تنظیم و دوغاب شد، دستورالعمل های سازنده را برای نصب پرکننده وان دنبال کنید، لوله کشی خود را بررسی کنید، و سپس در وان جدید خود مستقر شوید و از حباب ها لذت ببرید.

بیشتر بخوانید:  مرکز خرید و فروش وان و جکوزی در تهران
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.