تفاوت وان و جکوزی

وان و جکوزی با چه تفاوت های دارند

در مقالات قبلی در مورد خطر برق گرفتگی وان جکوزی به طور مفصل صحبت کردیم. با توجه به اینکه بسیاری از کاربران سوالاتی در رابطه با تفاوت وان و جکوزی میپرسند، در این مقاله قصد داریم، فرق وان و جکوزی را برای شما شرح دهیم.

جکوزی برای استراحت و غوطه ور شدن در آب داغ حبابدار است. همچنین وان جکوزی دارای جت های آب است دارای فواره های آب گرم و حباب هایی است که از دیوارها به داخل شلیک می کنند. این امر نوعی اثر ماساژ بر روی قسمت های مختلف بدن شما ایجاد کند. اما وان حمام برای استحمام است. جکوزی طوری برنامه ریزی شده است که وان را با دمای از پیش تعیین شده با آب گرم پر کرده و آب را در وان به گردش در می آورد. در وان جکوزی می توان مدت طولانی استراحت کرد، درصورتی که  در وان حمام باید منتظر سرد شدن آب باشیم. دانستن این تفاوت می تواند هنگام تصمیم گیری در مورد انتخاب وان و جکوزی  مفید باشد! تفاوت اصلی وان وجکوزی این است که آپشن جت های جکوزی برای مقابله با احساس بی حسی طراحی شده اند که  برای مقابله با درد عضلانی طراحی شده اند. وان های جت دار نیز قابلیت تغییر دمای بیشتری دارند (بسیاری از آنها حتی تا 104 درجه هم قابل تنظیم هستند) از قابلیت دیگر وان جکوزی تنظیم فشار آب است، برای مواقعی که فقط می خواهید حمام آب گرم اما با شدت بیشتری داشته باشید. جکوزی ها همچنین دارای صندلی هایی هستند که باعث می شود هنگام حمام کردن استراحت کنید. نکته منفی قابل توجه وان جکوزی های جت دار هزینه آن است. اما اگر راحتی و سهولت استفاده از هزینه برای شما بیشتر است، این وان جکوزی ها ممکن است ارزش بررسی را داشته باشند!

وان و جکوزی با چه تفاوت های دارند؟

جکوزی چیست؟

جکوزی وان آب گرمی است که دارای جت های آب با قابلیت تنظیم دمای آب برای ایجاد حباب برای فردی که در آن نشسته است استفاده می کند، جکوزی نامیده می‌شود. کلمه جکوزی از «چشمه‌های آب گرم جکوزی» گرفته شده است، جایی که مردم در گرداب‌هایی که در امتداد استخرهای آهکی طبیعی که در دل زمین امتداد دارند غوطه ور می شوند. در حالی که وان حمام دارای یک یا چند شیر آب است و معمولاً با دو دستگیره کنترل در دو طرف آن برای استحمام استفاده می شود. اگر حمام را به دوش ترجیح می دهید، اغلب اوقات می توانید ضمائم مختلفی مثل دوش حمام را به سینک وان خود وصل کنید تا وان خود را به یک دوش خوب تبدیل کنید.

بیشتر بخوانید:  یک حوله خشک کن خوب چه ویژگی هایی را باید داشته باشد؟

جکوزی ایده آل شما

جکوزی ایده آل خود را سفارش دهید
جکوزی ایده آل خود را سفارش دهید

اگر به فکر این هستید که می خواهید به خوبی پیر شوید، به دنبال سادگی باشید. از وان جکوزی هایی که زیر آن یک قسمت هایی از شیلنگ های ال ای دی دارند اجتناب کنید. تلویزیون و رادیو از دیگر آپشن های لذت بخش جکوزی شما هستند. اگر آهنگ می خواهید، بلندگوهای فضای باز را در اطراف وان جکوزی نصب کنید. عایق خوب و پوشش خوب مهم هستند زیرا می خواهید آبگرم را همیشه گرم و آماده استفاده نگه دارید. یک پمپ دو سرعته با دو اسب بخار تنها چیزی است که نصاب وان جکوزی شما نیاز دارد تا آب گرم همیشگی شما! جت های بیشتر به اسب بخار بیشتری نیاز دارند و این قدرت بیشتری مصرف می کند و صدای بلندتری دارد. چراغ های رنگی ال ای دی انتخاب بعدی ما هستند. قابلیت تغییر رنگ لذت داشتن وان جکوزی را چند برابر می کند. شما نیازی به نورهای کوچک در سراسر اسپا ندارید. البته ضدعفونی را فراموش نکنید. ازناتورها و همچنین تصفیه کننده های معدنی کمک بگیرید. باید pH و قلیائیت آب را کنترل کنید. از سیستم های نمک دار در اتاق جکوزی خودداری کنید. آنها باعث می شوند بخاری شما به سرعت زنگ بزنند و بعدا به سختی متعادل شوند.

تفاوت وان و جکوزی چیست؟

وان و جکوری حوضچه‌ای بزرگی از آب هستند که در قسمتی از حمام منزل شما نصب می‌شوند اما با وجود شکل ظاهری مشابه، کاربرد متفاوتی با یکدیگر دارند. سطح داخلی وان یکدست بوده و برای استحمام تنها کافیست آن را با آب پر کنید اما جکوزی دارای بدنه خاص بوده و آب را به سمت بدن شلیک می‌کند. جکوزی دارای جت‌های وان است که برای ایجاد حس آرامش در فرد، از آب استفاده می‌کند. این شلیک آب منجر به ماساژ بدن شده و خستگی را برطرف خواهد کرد، در حالی که در وان حمام این قابلیت وجود ندارد.

هیدروماساژ با وان جکوزی

یکی از برتری‌هایی جکوزی خانگی نسبت به وان، حفظ دما و گرمای آب است. زمانی که شما یک وان را از آب گرم پر می‌کنید، به مرور زمان سرد شده و نمی‌توانید برای چندین ساعت در وان بمانید اما در جکوزی خانگی اینگونه نیست. دمای آب حفظ شده و با گذشت زمان رو به سردی نمی‌رود. علاوه بر آن بازه تغییر دما در جکوزی بیشتر است، شما می‌تواند درجه آب را تا 104 درجه سانتی گراد بالا ببرید تا اثر بهتری در تسکین درد داشته باشد.

بیشتر بخوانید:  معایب جکوزی خانگی که باید بدانید!

بزرگ‌ترین تفاوت این دو در کنار عملکرد آن‌ها، هزینه‌ای است که لازم است برای خرید پرداخت کنید. کاملا طبیعی است که جکوزی به دلیل ارائه امکانات بیشتر نظیر پمپ فشار آب و سیستم گرمایشی قیمتی بالاتر نسبت به وان‌های معمولی داشته باشد. البته هر کدام از این محصولات بسته به برند تولید کننده و کیفیت بدنه، تنوع قیمتی زیادی دارند.

در جکوزی خانگی تنظیم فشار آب بر عهده خود شما خواهد بود. شما می‌توانید بسته به نظر خود، فشار آب داخل جکوزی را کم یا زیاد کنید. علاوه بر آن در جکوزی صندلی‌هایی وجود دارد که در صورت نیاز به استراحت در حین استحمام، می‌توانید بر روی آن‌ها بنشینید.

قبل از خرید جکوزی به چه نکاتی توجه کنیم؟

وان جکوزی یا جکوزی یک راه عالی برای کسانی که دنبال آرامش و استراحت پس از یک روز کاری طولانی هستند می تواند مناسب باشد. اما چندین فاکتور وجود دارد که خریداران باید قبل از خرید وان جکوزی در نظر بگیرند. دانستن انواع مختلف جکوزی ها، از جمله مزایا و معایب آنها نسبت به قیمت، راحتی، کیفیت مواد و همچنین گارانتی همراه با جکوزی مهم است.

فواید:

یک جکوزی می‌تواند راهی برای آرامش و صمیمیت برای خانواده شما فراهم کند. جکوزی یا انواع دیگر اسپا نیز ارزش خانه شما را افزایش می دهد.

معایب:

هزینه و قیمت جکوزی ممکن است برای برخی خانواده ها بیش از حد باشد، که یکی از دلایلی است که گزینه های جایگزینی مانند استخر آماده را در نظر بگیرید. داشتن یک جکوزی نیز می تواند فضای زیادی را اشغال کند، بنابراین باید مطمئن شوید که مکانی که در نظر دارید کافی است.

انواع وان جکوزی

انواع وان و جکوزی
انواع وان و جکوزی

سه نوع مختلف وان آب گرم برای انتخاب وجود دارد و هر کدام مجموعه ای از مزایای خاص خود را دارند:

  1. نوع اول یک جکوزی هوا است که معمولاً برای حفظ وضعیت کارکرد خوب به نگهداری زیادی نیاز دارد. اسپاهای هوایی هزینه بیشتری نسبت به انواع دیگر جکوزی ها دارند، اما معمولاً قوی ترین جت ها را دارند. با این حال، نصب آنها سخت تر است، که می تواند آنها را کمتر انتخاب کنند.
  2. نوع دوم جکوزی آبگرم است که محبوب ترین نوع وان جکوزی است. هزینه نگهداری آبگرم های آبی نسبت به جکوزی های هوایی کمتر است، اما بیشتر در معرض نشت قرار می گیرند.
  3. نوع سوم وان جکوزی آبگرم هیبریدی است که فواید آبگرم وهوا را یکجا دارند. آبگرم هیبریدی به طور کلی ارزان‌تر از آبگرم هوایی است، اما همچنان جت‌های قدرتمندی دارد.
بیشتر بخوانید:  مدل های مختلف روشویی سنگی کابینتی

فرق وان و جکوزی

مقاله وان بهتره یا جکوزی می تواند به انتخاب و تصمیم شما کمک کند.

اولین قدم این است که بودجه خود را بشناسید و تعیین کنید که چه چیزی از یک جکوزی می خواهید و نیاز دارید. قیمت جکوزی به نوع انتخابی شما و همچنین اندازه و کیفیت و آپشن های آن بستگی دارد. همچنین هزینه تعمیر و نگهداری را در نظر بگیرید. عامل دیگردر تصمیم گیری انتخاب بین آبگرم یا آبگرم وهوا باشد. بعد از اینکه بودجه خود را شناختید، وقت آن است که جکوزی مناسب را پیدا کنید. می توانید به صورت آنلاین وان و جکوزی خود را خرید کنید یا از یک فروشگاه فیزیکی دیدن کنید، جایی که می توانید قبل از خرید، جکوزی را ببینید. همچنین مهم است که شرکتی را انتخاب کنید که بتوانید به آن اعتماد کنید. نظرات مشتریان را بررسی کنید و به دنبال تکنسین های معتبر باشید که در صورت نیاز می توانند جکوزی شما را سرویس کنند. ضمانت نامه سندی است که حقوق معینی را بین سازنده و مشتری تضمین می کند. اکثر گارانتی ها مشکلات معمولی مانند نقص سازنده و آسیب های ناشی از تحویل را پوشش می دهند. گارانتی ها می توانند بسیار متفاوت باشند، بنابراین مهم است که مارک های مختلف را با هم مقایسه کنید و مطمئن شوید که در صورت لزوم می توانید هزینه تعویض جکوزی را داشته باشید. در هنگام خرید یک جکوزی مهم است که عوامل مختلفی از جمله نوع، هزینه، نگهداری و گارانتی را در نظر بگیرید. با شناسایی بودجه و نیازهای خود از یک جکوزی شروع کنید. انواع مختلف وان و جکوزی را در نظر بگیرید و مزایای آنها را مقایسه کنید تا مشخص کنید کدام ویژگی را بیشتر می پسندید. ضمانت‌نامه‌ها و همچنین مواردی که در هر ضمانت پوشش داده می‌شود را مقایسه کنید و شرکتی را پیدا کنید که بتوانید به آن اعتماد کنید تا در صورت نیاز خدمات جکوزی شما را انجام دهد.

برگرفته از Qura

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.