معرفی بهترین نوع روشویی و خرید اینترنتی انواع آن

انواع روشویی و دستشویی

روشویی یا دستشویی یکی از کالاهای کاربردی در محیط هایی است که سکونت در آن قرار دارد.

روشویی چیست؟

روشویی محصولی است که در فضا یا مکان سرویس بهداشتی نصب و از آن برای شستشویی دست و صورت و … استفاده می شود.

امروزه با تغییر نگرش در زمینه دکوراسیون این محصول بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و سلیقه های گوناگون باعث شده تا کمپانی های زیادی امروز این محصول را با تنوع های بی نظیری تولید و عرضه کنند.

در حال حاضر روشویی ها در بازار به انواع روشویی پایه دار،روشویی نیم پایه،روشویی کابینتی،روشویی سنگی تقسیم می شوند.

در ادامه به معرفی تخصصی هر دسته و نوع انتخاب آنها می پردازیم.

روشویی پایه دار از ابتدا تا کنون

رایج ترین نسل روشویی که از ابتدا تا اکنون مورد استفاده قرار گرفته همین روشویی پایه دار است.روشویی پایه دار عمدتا از دو قسمت شامل پایه روشویی و سنگ روشویی تشکیل شده است.

جنس روشویی های باپایه عموما سرامیک بوده که با آبکاری و پوشش رنگ سفید به بازار عرضه شده است.

محل نصب شیر در روشویی های پایه دار بر روی کاسه قرار گرفته و همچنین سیفون از پشت روشویی به محل فاضلاب متصل می شود.

از مهمترین برندهای تولید کننده روشویی پایه دار می توان به چینی مروارید،چینی کرد،چینی گلسار فارس،چینی زر،چینی آرمیتاژ می توان اشاره کرد.

انواع روشویی پایه دار
انواع روشویی پایه دار

روشویی نیم پایه مصرف برای موارد خاص

در دسته بندی روشویی پایه دار زیر مجموعه ای قرار میگیرد که آن را روشویی نیم پایه می نامیم.

در این نوع روشویی پایه روشویی به صورت نیمه و نصب آن به صورت دیواری انجام می پذیرد.

بیشتر بخوانید:  با انواع توالت فرنگی و نحوه استفاده از آنها آشنا شوید

معمولا از روشویی های نیم پایه در مواردی استفاده می شود که یا جا برای نصب روشویی کم باشد و یا شرایط نصب و نگه داشتن پایه روی زمین وجود نداشته باشد.

روشویی کابینتی پرفروش ترین روشویی در بازار

روشویی های کابینتی که در چند سال اخیر مسیر خود را به بازار بازکرده اند به سرعت توانستند مقام اول فروش را در این صنعت به دست آوردند و سهم بیشتری را در منازل و مکان های اداری بگیرند.

دستشویی کابینتی از دو جنس پی وی سی ( PVC ) و چوب اشباع شده ساخته شده و در رنگ ها و طرح ها و اندازه های متفاوت یافت می شوند.

پی وی سی یک نوع ورق پلاستیکی فشرده است که مقاومت بالایی در برابر آب و رطوبت دارد و البته در مقابل حرارات نیز ضعیف عمل می کند.

پی وی سی در رنگ های متفاوتی تولید می شود که بیشترین مصرف آن در روشویی ها سفید و طرح چوب است.

چوب اشباع شده نیز به چوبی گفته می شود که طی فرآیندهایی در مقابل رطوبت و آب مقاوم شده و می توان از آنها در این گونه فضاها استفاده کرد.

روشویی های کابینتی عموما به دو دسته روشویی با پایه و روشویی دیواری در بازار موجود است .روشویی پایه دار روی زمین می ایستد و ارتفاع بیشتری دارد و روشویی دیواری از طریق دو بست به دیوار متصل میگردد.

از مهمترین خصوصیت روشویی دیواری به نظافت آسان تر زیر روشویی می توان اشاره کرد.

روشویی های کابینتی بر خلاف سایر روشویی ها دارای کابین می باشند.البته این موضوع بسته به سایز و مدل روشویی می تواند متفاوت باشد.این کابین ها نیز می توان به دو صورت از بالا باز شو و از بغل باز شو درب آن باز گردد و مورد استفاده قرار گیرد.

بیشتر بخوانید:  فرهنگ عجیب توالت رفتن فرنگی ها

قیمت مناسب از دیگر ویژگی های این دسته از روشویی ها است.البته باید به این مورد اشاره کرد که روشویی کابینتی قیمتی کمتر از روشویی چوبی و سنگی و قیمت بیشتر نسبت به روشویی پایه دار دارد.

فولست ها

فولست یا ست دستشویی ترکیبی از روشویی کابینتی،سنگ روشویی،کمد بغل و آیینه است.

معمولا در فولست ها مشتری این امکان را دارد که از کمد بغل و آیینه یا به کل صرفنظر کند و یا مورد دیگری را جایگزین کند.که البته این در موارد خاص می تواند رخ دهد.

انواع روشویی کابینتی

روشویی سنگی نسل جدید روشویی

دستشویی سنگی جدیدترین مدل روشویی در حال حاضر است.همانطور که پیشتر هم گفته شد دکوراسیون همواره دچار تغییر و تحول است و همین موضوع باعث شده تا روشویی های سنگی جایگزین نسل قبل روشویی کابینتی گردد.

این مدل دستشویی ساخته شده از سنگ طبیعی است.سنگ هایی که از دل کوه استخراج شده توسط دستگاه های سی ان سی پرداخت شده و در مدل ها و رنگ بندی و اندازه های متفاوت به بازار عرضه شده است.

روشویی سنگی ترکیبی از یک استراکچر یا پایه،صفحه روی سنگ و سنگ یا کاسه است که همگی آنها به صورت یکپارچه از یک سنگ می باشد.

ابعاد و اندازه در این گونه روشویی ها آزاد بوده و مشتری می تواند از قبل آن را سفارش و بعد از مدت 5 تا 7 روز محصول مورد نظر را دریافت کند.

روشویی های سنگی عموما از سنگ هایی از قبیل سنگ تراورتن،سیمکان،نمین،چینی قروه،پرشین سیلک،نجف آباد،دهبید،پرطاووسی،مرمر،هرسین،مرمریت،دیپلمات و… در بازار یافت می شوند.

یکی از مهمترین ویژگی هایی که باید در انتخاب این گونه روشویی ها رعایت کنیم رگه ها در سنگ ها است.

بیشتر بخوانید:  ترمیم دیوار آجری تزئینی - جایی که زندگی می کنیم

روشویی های سنگی عموما از سنگ هایی از قبیل سنگ تراورتن،سیمکان،نمین،چینی قروه،پرشین سیلک،نجف آباد،دهبید،پرطاووسی،مرمر،هرسین،مرمریت،دیپلمات و… در بازار یافت می شوند.

یکی از مهمترین ویژگی هایی که باید در انتخاب این گونه روشویی ها رعایت کنیم رگه ها در سنگ ها است.

این در حالی است که در کاسه های روکار سنگ بر روی صفحه نصب می شود و حتما می بایست شیر قرار گرفته بر روی آن شیر پایه بلند باشه.

در مورد روشویی های سنگی نیز می توان خرید را به صورت فولست یا ست انجام داد.

در این نوع خرید روشویی به همراه کاسه ، و آیینه به مشتری تحویل داده می شود.قابل ذکر است که در این نوع دستشویی ها خبری از باکس یا کمد بغل آیینه نیست.و همچنین خبری از کابینت برای نگهداری لوازم بر روی روشویی وجود نخواهد داشت.

روشویی سنگی
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.